Zakładki

Znajdź lot

 

Znajdź lot

 
 

Znajdź samochód

 

Znajdź samochód

 

Znajdź pakiety

 

Znajdź pakiet

W pakiecie taniej i szybciej!

Wybierz jeden z pakietów usług, którym jesteś zainteresowany.

W każdym z pakietów dodatkowo opcjonalnie dokupisz ubezpieczenie.

Najczęściej wyszukiwane Pakiety:
 
Jesteś tutaj:
 

FAQ

Jakie usługi dostępne są na portalu Whynotworld.pl?

 

Na portalu www.whynotworld.pl oferujemy:

- rezerwacje biletów lotniczych na wszystkie linie lotnicze świata

- rezerwacje miejsc noclegowych spośród bazy ponad 210 tys. hoteli będących w naszej ofercie

- rezerwację i wynajem samochodów w Polsce i na świaecie

- ubezpieczenia turystyczne

- usługę dynamicznego pakietowania dającej możliwość dokonania rezerwacji wymienionych powyżej usług na podsawie jednego wyszukania i jednocześnie.

Jak zarezerwować bilet lotniczy?

 

KROK 1- Wyszukiwanie połączenia lotniczego

Wyszukiwanie biletu lotniczego odbywa się za pomocą wyszukiwarki linii lotniczych, która znajduje się na stronie głównej serwisu. Wyszukiwanie na bazie zdefiniowanych parametrów podróży odbywa się automatycznie.

Wyszukiwanie połączenia lotniczego krok po kroku:

1. Zaznacz jedną z opcji: "Lot w obie strony (tam i z powrotem)", "Lot w jedną stronę" lub "Podróż wieloodcinkowa".

2. Aby wyszukać połączenia bez przesiadek zaznacz opcję: "Tylko loty bezpośrednie".

3. Wybierz miejsce (lotnisko lub miasto) wylotu.

4. Wybierz miejsce (lotnisko lub miasto) przylotu.

5. Wybierz daty planowanej podróży.

6. Wybierz liczbę oraz typ pasażerów.

7. Dodatkowo możesz skorzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania: "Klasa" - wyszukiwanie konkretnej klasy w samolocie lub "Linie lotnicze" - wybór konkretnego przewoźnika".

8. Naciśnij przycisk SZUKAJ.

Wyniki wyszukiwania

Po wybraniu odpowiednich parametrów lotu, wyświetlone zostaną wszystkie dostępne połączenia w kolejności od najtańszego do najdroższego oraz tabela "Polecane przeloty" wskazująca na najkorzystniejsze połączenia pomiędzy zdefiniowaną uprzednio parą miast w różnych kombinacjach.

Każda propozycja wyświetlona w oknie wyników wyszukiwania informuje m.in.o: cenie biletu, obsługujących dany lot przewoźnikach, czasie przelotu, czy liczbie przesiadek i lotniskach tranzytowych.

Aby wybrać interesujące Cię połączenie i kliknij przycisk „Rezerwuj lot”, który znajduje się przy każdej propozycji lotu. Polecenie "Rezerwuj lot" przeniesie Cię na stronę opcji podróży.

 

KROK 2 - Rezerwacja biletu – ekran "opcje podróży"

Ekran opcji podróży wyświetla szczegółowe informacje o przelocie:

- lotniska wylotu i przylotu

- czas podróży oraz liczbę i czas przesiadek

- pełną cenę

Uzupełnianie danych

Strefa ta służy także uzupełnieniu danych o pasażerach – tutaj należy wpisać imiona i nazwiska pasażerów (bez znaków diakrytycznych1) oraz ich tytuły i daty urodzenia. 

W tym miejscu możesz także wybrać opcję zakupu ubezpieczenia podróżnego.

Ponadto na ekranie opcji podróży wybiera się sposób płatności:

- kartą płatniczą (kredytową)

- płatność elektroniczna

- płatność przelewem

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk „Przejdź do płatności”, który przeniesie Cię na ekran płatności.

*1 Znaki diakrytyczne

Podczas rezerwacji biletów lotniczych nie należy używać znaków diakrytycznych, czyli ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz ł.Podczas rezerwacji biletu lotniczego pojawi się pole do wpisania imienia i nazwiska, należy wtedy wpisać je bez polskich znaków. Wszystkie linie lotnicze akceptują bilety wydane na imię i nazwisko z pominięciem liter diakrytycznych.

KROK 3 - Formy płatności

W dolnej części formularza rezerwacji biletu na ekranie opcji podróży istnieje możliwość wyboru preferowanej formy płatności oraz informacje o opłacie, z jaką wiąże się z każda wybrana opcja.

Dostępne formy płatności:

- karta płatnicza: Diners Club, American Express, MasterCard, Visa, Visa Electron (w zależności od linii lotniczych)

- płatność przelewem

W przypadku niektórych rejsowych linii lotniczych mogą zostać nałożone opłaty dodatkowe za transakcje kartami kredytowymi. Po wyborze formy płatności można przejść do kolejnego etapu rezerwacji – Płatność.

KROK 4 - Potwierdzenie dokonania płatności za bilet lotniczy

Ekran płatności służy do uzupełnienia danych osoby dokonującej płatności. Osobą tą nie musi być osoba, której nazwisko znajduje się na liście pasażerów. Przy uzupełnianiu informacji o osobie dokonującej płatnościnależy zwrócić szczególną uwagę na poprawne wprowadzenie danych kontaktowych – adresu e-mail i numeru kontaktowego telefonu. Za pośrednictwem tych danych odbywa się następnie kontakt pomiędzy Centrum Obsługi a pasażerami.

Aby otrzymać fakturę, należy zaznaczyć odpowiednią opcję. Faktura zostanie dostarczona na podane dane kontaktowe osoby dokonującej płatności.

Płatność przelewem

Przy wyborze płatności przelewem pojawi się informacja o terminie, do którego musi być wykupiona rezerwacja. Po upływie tego terminu rezerwacja zostaje automaatycznie anulowana przez linie lotnicze. Jeżeli przelew nie może zostać dokonany we wskazanym terminie, należy skontaktować się z Biurem Obsługi.

Płatność kartą płatniczą

Przy wyborze płatności kartą płatniczą pojawi się pole „Dane karty płatniczej”, gdzie należy podać wszystkie wymagane informacje.

Uwaga:

Przed dokonaniem płatności należy zapoznać się z regulaminem serwisu oraz warunkami rezerwacji.

Jak działa dynamiczne pakietowanie?

 

Dynamiczne pakietowanie to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na prezentację i rezerwację kilku produktów (usług) turysytycznych jednocześnie. Oznacza to, że w wyniku jednego zapytania w wyszukiwarce, oferującej dynamiczne pakietowanie, otrzymamy odpowiedź dotyczącą więcej niż jednej usługi turystycznej.


Jak to wygląda w praktyce?

Wybierając się w podróż, szukamy biletu lotniczego oraz pokoju w hotelu. Być może chcemy dodatkowo wynająć samochód, aby sprawniej poruszać się w miejscu podróży. Zwykle na początku rezerwujemy bilet na portalu, który oferuje bilety lotnicze. Kolejnym krokiem jest wyszukanie odpowiedniego hotelu, czyli ponowne korzystanie z usług innej witryny, która prezentuje oferty hoteli i noclegów. Na koniec szukamy ofert wypożyczalni samochodowych i po raz kolejny przechodzimy przez następną wyszukiwarkę i proces rezerwacyjny. Za każdym razem musimy podać dane osobowe, niezbędne do dokonania rezerwacji. Za każdym razem podajemy także dane do przelewu lub numer karty kredytowej. W ten sposób czas, jaki przeznaczamy na zorganizowanie podróży, znacznie się wydłuża. Można tego uniknąć i usprawnić rezerwację tych produktów, wykorzystując usługę dynamicznego pakietowania dostępnego na portalu www.whynotworld.pl.

 

Dynamiczne pakietowanie to usługa, dzięki której zarezerwujesz wymienione produkty na stronie www.whynotworld.pl dzięki zaawansowanej wyszukiwarce, w której określa się dokładnie pakiet usług, które chcesz zarezerwować, np. bilet lotniczy + hotel + samochód, bilet lotniczy + hotel, hotel + samochodów lub bilet lotniczy + samochód. W ten sposób, dzięki usłudze dynamicznego pakietowania, nie trwonisz czasu na wyszukiwanie, przeskakiwanie z wyszukiwarki na wyszukiwarkę, ze strony na stronę, wielokrotne uzupełnianie formularzy i kilkakrotne podawanie numeru karty kredytowej. Z poziomu wyszukiwarki dostępnej w usłudze dynamicznego pakietowania ocenimy, zarezerwujemy i opłacimy interesujące nas usługi.

 

Ceny w zbiorczym zamówieniu z dynamicznego pakietowania są zwykle niższe, niż suma pojedynczo zamawianych usług. Wystarczy jednorazowe wypełnienie pól wyszukiwarki, określenie parametrów podróży, aby otrzymać interesujące nas wyniki dotyczące podróży: loty, noclegu, samochodu i ubezpieczenia.

Co ważne, transakcje w dynamicznym pakietowaniu są bezpieczniejsze, bo dane osobiste i inne informacje podawane są jednorazowo.

 
 

Korzystając z tej strony akceptujesz jej politykę prywatności.