Zakładki

Znajdź lot

 

Znajdź lot

 
 

Znajdź samochód

 

Znajdź samochód

 

Znajdź pakiety

 

Znajdź pakiet

W pakiecie taniej i szybciej!

Wybierz jeden z pakietów usług, którym jesteś zainteresowany.

W każdym z pakietów dodatkowo opcjonalnie dokupisz ubezpieczenie.

Najczęściej wyszukiwane Pakiety:
 
 

Port Lotniczy Chicago O'Hare

Kod: ORD
WWW: http://flychicago.com/Default.aspx
Adres: 10000 West O'Hare, Chicago, IL, 60666
Telefon: + 1 773 686 2200
Kontynent: Ameryka Północna
Kraj: Stany Zjednoczone
Miasto: Chicago

 

Port lotniczy Chicago-O'Hare to międzynarodowy port lotniczy położony około 30 km na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta, w stanie Illinois, w USA. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego, Edwarda "Butch'a" O'Hare. Jest to drugi port lotniczy w USA i trzeci świata pod względem ruchu pasażerskiego – corocznie obsługuje ponad 75 mln pasażerów.

 

Na lotnisku ląduje lub startuje ponad 900 tysięcy samolotów rocznie.  O'Hare składa się z czterech terminali lotniczych, z czego jeden przeznaczony jest wyłącznie do ruchu międzynarodowego. Z portu lotniczego O'Hare korzystają regularnie 42 pasażerskie linie lotnicze oraz 27 linii cargo. Lotnisko obsługuje ponad 60 międzynarodowych kierunków lotów, w tym nawet do Warszawy.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - trasę z lotniska do Chicago można przejechać drogą I-90. W pobliżu lotniska znajdują się parkingi godzinne, dobowe i długo terminowe.
  • taxi - do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, których postój znajduje się przed każdym z terminali.
  • metro - pomiędzy lotniskiem a Chicago kursuje kolejka metra CTA (Chicago Transit Authority). Trasa na lotnisko oznaczona jest kolorem niebieskim. Kolejka kursuje 24 godziny na dobę, co 10 lub 8 minut. Przystanek kolejki znajduje się pod głównym parkingiem. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway jak i do wszystkich stacji metra w Chicago.
  • autobusy - do centrum Chicago dostaniemy się też autobusem Continental Airport Express, który kursuje co 10 minut. Przystanki znajdują się przed terminalem międzynarodowym oraz na najniższych piętrach terminali 1, 2 i 3.
  • wynajem aut - lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na najniższym poziomie terminali 1, 2 i 3 znajdują się wypożyczalnie samochodów firm Alamo, Avis, Budget, Dollar, Hertz i National.
 
 

Korzystając z tej strony akceptujesz jej politykę prywatności.